Dom Nadrzędny Ochrony Klimatu KSÜH

Zrównoważona cywilizacja z poszanowaniem i przestrzenią dla przyrody wymaga połączenia mieszkalnictwa, produkcji energii i produkcji żywności w sposób oszczędzający przestrzeń.

  Download video: 1920x1080 113 MB   PDF for the Video
Standard budynku Dom Nadrzędny Ochrona Klimatu oparty jest na celach społeczeństwa 1000 m2:

  • zapotrzebowanie na energię elektryczną w ramach remontu planety,
  • wymagania, aby przy niewielkim wysiłku można było stworzyć wysoki standard życia, aby społeczeństwo było kompatybilne z UBI, to oznacza, że absurdalnie niski jak na dzisiejsze warunki UBI jest już wystarczający dla dobrego poziomu życia.
00:00 Start
00:12 wskaźnik energii pierwotnej wartość PI Salzburg
00:48 2019 Świadectwo charakterystyki energetycznej dla GEMINI nowej generacji
01:28 Wersja 2020: Wystarczy wartość PI mniejsza niż -250
01:44 Korekta obliczeń
02:24 PENR PENRT PENRE PENRM zbyt uciążliwe.
02:37 Potrzebne nowe materiały budowlane do oceny
02:44 kWh elektryczna jako jednolita kalkulacja
02:59 6 kWh energii elektrycznej do filtrowania i rozdzielania 1 kg CO2
03:31 Współczynnik kształtu domu nieużywany
03:42 Chłodzenie, mobilność i współczynnik wymiany energii elektrycznej 6:1 nowy
04:46 Wysiłek letni / zimowy bilansujący energię elektryczną
05:15 Niemcy 100% energii słonecznej 180 GW energii z metanu 80 GW CCGT
05:49 Wpływ 6 kWh/kg CO2 energia elektryczna 6:1 zamiana
08:07 Stopnie grzania, brak chłodzenia, proste urządzenia, brak strategii magazynowania
09:33 Próbkowane dane pogodowe, pasmo tolerancji, oprogramowanie dla strategii systemu
10:49 Berliński czynnik replikacyjny dla GEMINI następnej generacji
11:57 Czynnik replikacji Rzym, Wiedeń, Oslo
12:25 Czynnik replikacyjny "Dom PlusEnergii"
13:28 Czynnik replikacyjny elaborat renowacyjny pokazuje bzdury "Bauscham"
15:11 Nieodpowiednie cele to tylko alibi dla przegranych
15:52 100% energii odnawialnej to tylko punkt etapowy dla renowacji planety
16:58 Odpowiedni dla ponad 90% osiedli bez dodatkowych kwalifikacji
17:25 Nieruchomości poza siecią
18:34 Kwalifikacje uzupełniające
20:52 Koniec


Muzyka: Andy Mangele

  Standard budynku zawsze się poprawia


Tak jak istnieje norma EURO 1, EURO 2, EURO 3, EURO 4, EURO 5 i norma EURO 6 dla emisji spalin samochodowych, tak samo norma budowlana domu chroniącego klimat będzie stale dostosowywana do możliwości technicznych. Salzburg ma jedno z najsurowszych praw budowlanych na świecie, ale wszystko dzieje się między 48 pozwoleniem na budowę a 13 najwyższymi dopłatami do mieszkań.

Jesienią 2019 roku byliśmy już na poziomie -262 we wstępnym świadectwie charakterystyki energetycznej, a znacznie większy postęp zrobimy przy pierwszym przykładowym projekcie.

  Wersja 2020 r.


In 2020 the planning of the first houses according to the new building standard is in progress. There is no time to elaborately design new standards. The KSÜH Standard 2020 is therefore simply based on the primary energy indicator of the Salzburg building code.

Wskaźnik energii pierwotnej < -250 jest wystarczający do uzyskania KSÜH na rok 2020. Jako lokalizację przyjęto lotnisko w Salzburgu. Obecnie w prowincji Salzburg wskaźnik energii pierwotnej < 48 jest już wystarczający do uzyskania pozwolenia na budowę, a przy < 13 osiąga się maksimum przy większej ilości dopłat do mieszkań. W kolejnym numerze dodane zostaną: magazynowanie energii elektrycznej, zasilanie sieci w zależności od zapotrzebowania, minimalny wymóg ładowania samochodów elektrycznych, produkcja żywności oraz ujemny współczynnik uszczelnienia gleby.  dodatkowe kwalifikacje Kalifornia


Dla obszarów o wysokim ryzyku pożarów lasów stworzymy kwalifikację kalifornijską. Opisuje ona zdolność domu do ochrony przed niszczącym pożarem lasu.

  dodatkowe kwalifikacje powódź


Dla obszarów o dużym ryzyku powodzi stworzymy powódź kwalifikacyjną. Opisuje ona zdolność domu do łatwego unoszenia się na wodzie podczas wysokiej wody.

  Stan 2023 r.


Jak tylko środki z planowanego podwyższenia kapitału będą dostępne, GEMINI next Generation AG zleci opracowanie oprogramowania, za pomocą którego można zakwalifikować dom zgodnie z normą budowlaną KlimaSchutzÜberlegenheitsHaus.

Bateria żelazno-powietrzna - czy zdecentralizowane bilansowanie lato/zima stanie się standardem? Bateria żelazno-powietrzna - czy zdecentralizowane bilansowanie lato/zima stanie się standardem?
Powstaje nowy wielki pojedynek: wodorowe ogniwa paliwowe, zasilanie metanem i elektrownie cyklu kombinowanego przeciwko baterii żelazno-powietrznej. Gdzie bateria żelazno-powietrzna może zaoszczędzić na kosztach?


Ogrzewanie ścienne i/lub ogrzewanie podłogowe Ogrzewanie ścienne i/lub ogrzewanie podłogowe
Jak kombinacja działań drastycznie zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną pompy ciepła: Dodatkowe ogrzewanie ścienne umożliwia niższą temperaturę zasilania, wyższy współczynnik wydajności.


          Dom Nadrzędny Ochrony Klimatu KSÜH: Zrównoważona cywilizacja z poszanowaniem i przestrzenią dla przyrody wymaga połączenia mieszkalnictwa, produkcji energii i produkcji żywności w sposób oszczędzający przestrzeń. https://climateprotectionsuperiorityhouse.pege.org/polish.htm